Příběhy účastníků

Nejlépe Vám naše kurzy představí Ti, kteří je zažili na vlastní kůži. Účastníky našich kurzů jsme žádali pouze o upřímný popis jejich zážitku. • Miloš Marcinek
  Miloš Marcinek
  Zúčastnil se workshopů sebepoznání a 4 elementů

  Kurz Moudrost Přírody: 4 elementy mi ukázal, jaké kvality elementů si můžeme v sobě prožít, objevit, a použít ve svůj prospěch. Kurz je očišťující, nabíjí energií, pomáhá nám oprostit se od všedního dne a vrátit se zpátky k sobě, k přírodě, a k obyčejným věcem. Kdy jste naposledy vnímali dar vzduchu, cítili teplo ohně, svěžest vody, podporu a sílu země? Šárka a Marek tvoří sehranou dvojici – průvodce poznáváním těchto elementů.

  Kurz sebepoznání skrze pohyb mi dodal hlubokou inspiraci a poukázal na potřeby mého těla a mysli. Jsem velice vděčný za tento zážitek, a to i díky Markovi, který dokáže vytvořit přirozený, bezpečný, přátelský a otevřený prostor pro vlastní přirozenost. Naučíte se víc vnímat sebe, prostředí kde se nacházíte, a objevíte lehkost bytí tady a teď.

 • Eva Syrovátková
  Eva Syrovátková
  Zúčastnila se tříhodinového workshopu

  Marek je skvělý lektor, který tomu, co dělá, rozumí. Rozhodně bych ho doporučila dále. Je velmi klidný, otevřený a laskavý. Neprosazuje na kurzu svou osobnost, ale poskytuje velký prostor a klidné a bezpečné zázemí účastníkům. Ne všichni lektoři tohle umí, kolikrát to bývá o nich a o tom, co umí, ale Marek je jiný a doopravdy ostatní nenásilně učí ostatní. Bezva! :)

 • Kateřina Voráčková
  Kateřina Voráčková
  Zúčastnila se jednodenního workshopu

  Na Tvůj kurz Sebepoznání skrze tělo jsem šla s tím, že absolutně netuším, co mě čeká. Můj cil bylo větší propojení se svým tělem. Hned na začátku jsem byla překvapena příjemnou a bezpečnou atmosférou. Vyhovovalo mi, že nás bylo jen 10 ve skupině. Každý měl prostor projevit se, zeptat, zapojit se s různou intenzitou, podle toho, jak chtěl. Pro mě to byl nejvíce "nenucený" kurz, co jsem poznala. Aktivity byly jednoduché, ale zároveň hluboké. Cítila jsem silné spojení se sebou, užívala jsem si vnímání svého těla, naslouchání, cítila jsem pak jakoby až hmatatelnou lásku k sobě i okolí. Děkuji Ti za toto navedení, za Tvé příjemné a laskavé provedení celým dnem. 

 • Tomáš Šiman
  Tomáš Šiman
  Zúčastnil se jednodenního workshopu

  Marek je velice příjemný mladík, kterému lze říci snad úplně všechno, a stále se chová přátelsky a vytváří domácí, pohodovou a uvolněnou atmosféru. Na kurzu Pohyby psychiky jsme si v první polovině prošli velice zajímavými technikami, jak vnímat sebe, svoje tělo i jak vnímat okolí a jiné lidi. Ve druhé polovině jsem vůbec nechápal, o co tady jde, i přesto jsem se do akcí zapojil a výsledek se dostavil opravdu brzy. Hned druhý den jsem byl plný kdysi zapomenuté energie,nadšení a nic mi nebylo cizí. Ty zvláštní pohyby, které jsem na kurzu nechal dělat svoje tělo, mi uvolnily jistý druh omezení v myšlení. 

 • Petra Ďurkovičová
  Petra Ďurkovičová
  Zúčastnila se dlouhodobého kurzu

  Marek je bezpečný průvodce, který Vás zavede do světa, kde se Vaše tělo stane samostatným systémem. Nemusíte se však bát, že by Vás v tom nechal samotné. Bude v tom světě přítomen, bude Vám spoustu věcí ukazovat. Avšak cestu, kterou si vyberete, si vždy musíte zvolit sami.

 • Nikoleta Vitovská
  Nikoleta Vitovská
  Zúčastnila se celodenního workshopu

  Kurz bol skvelý, všetky aktivity sa diali presne tak, ako mali a kedy sa mali. Nič na kurze nebolo silené. Osobne som si tam prežila pár silných momentov, za ktoré vďačím Marekovi a jeho schopnosti vo mne tieto pocity vyvolať. Ak náhodou niekto váha, či sa kurzu zúčastniť alebo nie - moja rada pre Vás znie: NEVÁHAJTE! Choďte do toho úplne celý, taký aký ste a odpoveďou vám bude nepopísateľný pocit radosti zo života, ľudí a čo je najdôležitejšie - zo samého seba. Marek ďakujem za úžasný zážitok, z ktorého čerpám každý jedeň deň od absolvovania kurzu. Nepreženiem ak napíšem, že sa cítim ako nový človek - slobodný a vedomý si samého seba. Robíš dobre to, čo robíš :)

 • Hana Šišperová
  Hana Šišperová
  Zúčastnila se jednodenního workshopu

  Pod dojmy celého dne jsem se vrátila nadšená jako dítě. Potkala jsem se sama se sebou ( i skrze všechny účastníky) a uvědomila si, jak moc už jsem po tom toužila. Poznala jsem díky tobě cestičky, kudy se "do těla" vrátit. Obydlet ho jako svůj nejmilejší domov. Poznávat ho, jako svou nejbližší přírodu. Milovat ho a důvěřovat mu, potažmo vnímat všemi smysly, všemi póry, celou svou bytostí. Jak jemné nuance jsou zachytitelné v neverbálním projevu. Kolik radosti se skrývá ve spojení bosé nohy se Zemí. Jaké pocity zrcadlí můj postoj. Jak mohu být sama sebou a uctít tak každý přítomný okamžik.

 • Lenka Dufková
  Lenka Dufková
  Zúčastnila se tříhodinového workshopu

  Marek je příjemný mladý muž, pod jehož vedením se člověk cítí uvolněně. Kurz byl opravdu konejšivým zážitkem v letu rušných dní. Splnil moje očekávání ohledně hledání technik pro uvolnění. Nejsem člověk statický, takže uklidnění v pohybu je přesně to, co jsem potřebovala. Doporučuji! Tři hodiny utekly jako voda. P.S. a konečně se mi podařilo pocítit i meditační feeling "příjemné prázdno v hlavě".

 • Oldřiška Kališová
  Oldřiška Kališová
  Zúčastnila se celodenního Tance Živlů

  Na akci jste se mi líbili vy, dokázali jste vytvořit úžasné inspirativní, podporující bezpečí a prostor. Vnímala jsem vaši odbornost a vhodné zásahy. Účinky na sobě, které pozoruji jsou pozoruhodné. Promítají se v nových postojích, prolomila jsem v sobě zimní strnulost a nejen to. Vnitřní svět mi byl při tanci více přístupný, vůbec jsem se procesu nebála. Líbilo se mi, že mentál zasahoval minimálně. Lépe jsem schopna ustát stresující situace, umím držet odstup, protože se cítím být v těle jistější. V práci vnímám, že ke klientům proudí více Světla a Lásky.Daří se mi dobře uvnitř i navenek, ve fyzickém světě. Tělo se nastartovalo do dobré kondice.

 • Radmila Krásenská
  Radmila Krásenská
  Zúčastnila se celodenního workshopu

  Nechtělo se mi odcházet. V místnosti, kde probíhal workshop bych nejraději  zůstala napořád. S trochou nadsázky samozřejmě. Bylo to pro mě několik hodin opravdu silných zážitků, prožitků a objevů. Zjistila jsem, že mé fyzické já dokonale odráží starosti, které řeším jen ve své hlavě. Pohyb byl do té chvíle pro mne spíše cestou, jak na problémy zapomenout, nyní ale díky Márovi vím, že je i dokonalou cestou k sebepoznání a "sebeléčení". U lektorů podobných workshopů mívám často pocit, že mi, ač nepatrně, podsouvají vlastní názor a pohled na věc. V případě Marka to bylo naopak, připadala jsem si, jako by tam vlastně ani nebyl, ale přitom jsem cítila, že nás vede. A vedl nás tím nejlepším způsobem. 

 • Václav Vydra
  Václav Vydra
  Zúčastnil se dlouhodobého kurzu

  Kurz byl pro mě jako světlé místo uprostřed šedi. Světlé místo zastavení se uprostřed šedi spěchu. Postupem času se i z šedi stávala světlá a barevná místa a díky tomu kurz nebyl jen místo, kde si jdu zažít své zastavení, ale místo, kde v zastavení něco tvořím. Postupem času se z místa kurzu stávalo místo, které nebráním před spěchem, jak to bylo na počátku, ale místo, kam si jednotlivé části a zážitky svého spěchu nosím a detailně je prožitkově zkoumám.

 • Účastnice si nepřeje zveřejnit jméno
  Zúčastnila se dlouhodobého kurzu

  Samotný kurz byl něco úplně jiného, než jsem čekala, ale byl pro mě mnohem přínosnější, než jsem se odvážila doufat. Líbilo se mi, jak si moje tělo postupně zvyklo na klidný prostor, ve kterém jsem věnovala pozornost jen jemu a vše jsem cílila na to, aby mu bylo lépe. Myslím, že takovou péči jsem mu za celý život ještě nevěnovala. Obecně je pro mě kurz velkou a důležitou částí cesty, během které se snažím najít pozitivní vztah sama k sobě i konkrétně ke svému tělu a "přeinstalovat" některé sebedestruktivní a zkázonosné programy, které se ve mě od dětství vytvořily. Hrozně moc oceňuji přátelskou a intimní atmosféru, která se mezi námi všemi během hodin utvořila a která byla pro mě nezbytná ke sdílení osobních prožitků. Máro, díky! :)

 • Dana Nechvátalová
  Dana Nechvátalová
  Zúčastnila se tříhodinového workshopu

  Markův pohybový workshop mi dal spoustu podnětů k zamyšlení. Jak se spontánně projevuje má individualita, co mě dělá šťastnou, jakým způsobem se dají lidé motivovat, kde jsou mé nedostatky při fungování ve skupině a navazování nových kontaktů, do jaké míry dokážu prožívat přítomný okamžik, jak těžké je občas vystoupit ze zajetých a svazujících stereotypů a očekávání společnosti a zkoumat svět dětskýma očima a mnoho dalších. Marek se do aktivit také zapojuje, není jen pasivním průvodcem, což mu umožňuje citlivě a pružně reagovat na aktuálně vzniklé situace. Je zkrátka člověkem na pravém místě :)

Zde se můžete přihlásit k odběru připravovaných akcí nebo zobrazit kalendář akcí.

Tvorba webových stránek Designsoft.cz